Bezpečné odhlášení
Odhlášení z našeho osobního účtu na Servis24 je velmi snadné – provedeme ho kliknutím na červené tlačítko Odhlásit, které najdeme v pravém horním rohu každé obrazovky internetového bankovnictví (s výjimkou stránek s Nápovědou, které se zobrazují zvlášť). Poté, co na tlačítko Odhlásit klikneme, však mohou nastat dvě varianty – v prvním případě jsme automaticky odhlášení a zobrazí se nám informace s potvrzením toho, že jsme byli úspěšně odhlášeni + doporučení, abychom z bezpečnostních důvodů zavřeli toto i ostatní okna webového prohlížeče. Druhou variantou je situace, kdy se nám po kliknutí na tlačítko Odhlásit objeví ještě dialogové okno s dotazem, jestli se skutečně chceme z této aplikace odhlásit. Teprve po kliknutí na Ano dojde k našemu odhlášení. K odhlášení z našeho osobního účtu Servis24 však může dojít také automaticky, a to v momentě, kdy aplikaci nepoužíváme déle než deset minut. Už po osmi minutách se nám zobrazí text s informací, že jsme dlouho neprovedli žádnou činnost v systému a pokud chceme pokračovat, musíme kliknout na tlačítko OK. Pokud tak neučiníme do dvou minut, budeme z bezpečnostních důvodů automaticky odhlášeni.

Osobní účet Servis 24 a jeho uživatelské prostředí

Jednou z velkých předností internetového bankovnictví Servis24.cz od České spořitelny je jeho přehledné a uživatelsky přívětivé prostředí. Velkým plusem, který většina bankovních institucí u nás nenabízí, je možnost vyzkoušet si jak vypadá uživatelské prostředí osobního účtu v demo verzi. Tato demo verze je k dispozici na internetových stránkách České spořitelny a úplně každý se tak může snadno seznámit s tím, jak uživatelské prostředí osobního účtu Servis 24 vypadá a vyzkoušet si tak práci s tímto systémem. Demo verzi internetového bankovnictví Servis 24 najdeme pod odkazem www.servis24.cz/demo-s24 a pro přihlášení nemusíme nic vyplňovat, stačí pouze kliknout na tlačítko Přihlásit. Jak tedy prostředí internetbankingu Servis24.cz vypadá? Úplně nahoře vidíme logo Servis24, telefonický a e-mailový kontakt, jméno klienta a tlačítko pro odhlášení. Pod těmito údaji je řádek se záložkami. Osobní účet Servis 24 od České spořitelny obsahuje tyto záložky – ikonku s motivem domečku s hlavním přehledem produktů, dále pak záložky Účty, Spoření, Úvěry, Investování, Pojištění a E-shop. Vedle nich ještě vidíme ikonky pro kontakty + zprávy banky, nastavení aplikace, produktů a služeb a nápovědu k aktuálně zobrazené stránce. Na levé straně obrazovky pak máme vždy menu. Představíme si teď podrobně, jak vypadá menu u jednotlivých záložek osobního účtu Servis24 internetbanking.Pod první záložkou s ikonou domečku jsou součástí levého menu položky Oblíbené, kde si můžeme jednotlivé odkazy i jejich pořadí sami nastavit, dále pak Nabídky banky, kde má pro nás Česká spořitelna nabídky na produkty, které by nás mohly zajímat a třetí položkou jsou Zprávy banky. Další záložkou jsou Účty. V menu této záložky najdeme následující položky: Přehled účtů, Karty, Historie, Jednorázové platby, Trvalé platby, Mobilní platby, Šablony plateb, Inkasa/SIPO, E-faktury a Transakce k připodepsání. Pod záložkou Spoření máme v levém menu tuto nabídku: Přehled spoření, Výběry, Historie, Simulace a Založit spoření. V záložce Úvěry jsou součástí menu položky Přehled úvěrů, Historie, Žádosti a Smlouvy. Pod nimi pak vidíme přehled našich úvěrových možností u České Spořitelny. Můžeme se tak kdykoliv podívat, jaký si můžeme aktuálně sjednat kontokorent, půjčku nebo kreditní kartu. Po kliknutí na ikonku nákupního vozíku pak rovnou přejdeme k žádosti o vybraný produkt. Další záložkou v internetovém bankovnictví Servis 24 je Investování. V menu této záložky jsou tyto položky: Přehled investování, Portfolio, Historie, Nákup, Prodej, Výměna, Modelování portfolia, Simulace a Brokerjet. Následuje záložka Pojištění. Tady je menu velmi krátké a jednoduché, najdeme zde pouze dva odkazy – Přehled pojištění a E-dokumenty.

Poslední záložkou v osobním účtu je pak E-shop. Pod ním máme hned deset položek – Nabídky Banky, Účty, Spoření, Úvěry, Karty, Pojištění, Investování, Děti, Studenti a absolventi a Firmy. Pod tím ještě – stejně jako u záložky Úvěry – vidíme přehled našich aktuálních úvěrových možností. Prostřednictvím tohoto e-shopu si tak snadno můžeme objednat nové produkty a služby ze široké nabídky České spořitelny. Jak už jsme si řekli výše, vedle záložek máme ještě tři ikonky – jedna je se symbolem obálky, druhá se symbolem klíče a třetí se symbolem otazníku. Po kliknutí na ikonu se symbolem obálky se nám zobrazí seznam zpráv od České spořitelny. Pokud na obálce v jejím pravém rohu vidíme červené kolečko s číslem, znamená to, že máme novou zprávu od spořitelny a číslo v kolečku udává počet těchto nových nepřečtených zpráv. Po kliknutí na symbol klíče se nám po levé straně zobrazí menu, kde máme bohaté možnosti vlastního nastavení našeho osobního účtu Servis 24. V menu najdeme tyto položky: Aktuální nastavení, Disponenti, E-faktury, E-maily, GSM banking, Kontaktní údaje, Kreditní avíza, Limity, Mobilní banka, Mobito, Moje oblíbené, Názvy účtů, Obchodní sdělení, Produkty, SMS zprávy, Sponzorované osoby, Správce certifikátů, Výpisy, Změna hesla, Zprávy banky a Způsob přihlášení. Poslední ikonkou je otazník – po kliknutí na něj se nám otevře nové okno s podrobnou nápovědou ke službě Servis 24, kde najdeme odpovědi na všechny naše otázky nebo problémy týkající se internetbankingu, se kterými si nevíme rady. Ve spodní části obrazovky (úplně dole) pak najdeme logo České spořitelny, které vede na její stránky, odkazy na bezpečnostní informace, kontakty a nápovědu a také textovou informaci o datu a přesném čase, kdy proběhlo naše poslední úspěšné přihlášení na osobní účet Servis 24.

První přihlášení na osobní účet

Přihlášení do mobilní aplikace Servis24 je velmi snadné. Poté, co si aplikaci stáhneme do svého mobilního telefonu a ve svém internetovém bankovnictví provedeme aktivaci služby, můžeme přistoupit k prvnímu přihlášení z mobilu. Při něm zadáme název profilu, dále pak naše klientské číslo, heslo pro Mobilní banku a jednorázový kód, který jsme dostali v nastavení služby. Pak už jen potvrdíme údaje tlačítkem Aktivovat a jsme přihlášení.

Jak se můžeme stát klientem služby přímého bankovnictví Servis 24?

Klientem služby Servis24 od České spořitelny se mohou stát občané starší 15 let, podnikatelé a právnické osoby. Podmínkou ale je, že nejdříve musí mít založený osobní, sporožirový nebo jiný typ bankovního účtu u této bankovní instituce. Ti klienti, kteří už mají zřízenou službu Servis24.cz, ale ještě nemají aktivované internetové bankovnictví, mají automaticky možnost ho začít používat. Podrobný postup, jak se do této služby poprvé přihlásit pak najdou mj. v uživatelské příručce Servisu 24, která je k dispozici na webových stránkách České spořitelny. Ti klienti, kteří už u spořitelny mají bankovní účet, ale ještě nemají sjednanou službu Servis 24 si ji mohou zřídit buď na některé z poboček této banky a nebo na bezplatné telefonické lince 800 207 207. Zájemci o přímé bankovnictví Servis 24, kteří zatím u České spořitelny žádný účet vedený nemají, musí nejdříve navštívit pobočku a tam si nový účet založit a zároveň s tím získají i přístup na Servis 24. Službu Servis 24 mohou využívat také klienti, kteří mají k bankovnímu účtu u České spořitelny dispoziční právo. Pokud toto právo mají, ale nemají ještě přístup na Servis 24, je potřeba, aby je majitel tohoto bankovního účtu v Servisu 24 nastavil jako disponenty. Po tomto nastavení obdrží přihlašovací údaje poštou a budou moci začít Servis 24 využívat také. Pokud ovšem majitel účtu sám Servis 24 sjednaný nemá, nemůže ho používat ani disponent a musí počkat, až si ho sjedná přímo majitel.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací České spořitelny a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Faktoring v Ostravě

Výhodná nabídka faktoringu. Problémy s penězi vyřešíme za vás!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!